Aktiva Seniorer i Umeå. Inför en stor publik på ca 300 medlemmar, hälsade vice ordföranden Marianne Löfstedt välkommen till dagens program som var modevisning med rubriken Vintermodet med inslag av stil och elegans. Eeva Sjöström från Modefirman Eeva af Umeå och Jakob Karlsson från Owes herrmode var ansvariga för den knappt timslånga modevisningen.

Läs mer på föreningens hemsida!

 

En stor skara medlemmar deltog vid föreningens modevisning i Vasakyrkan. Foto Dag Magnusson
En stor skara medlemmar deltog vid föreningens modevisning i Vasakyrkan. Foto Dag Magnusson

Aktuellt från föreningarnas hemsidor

Texter och bilder med personer på Förbundet Aktiva Seniorers hemsida
De bilder och texter som skickas till webmastern förutsätts vara godkända (samtycke begärd) att bli publicerade på förbundets hemsida! Om någon inte vill vara med på en bild eller text, som redan är publicerad på hemsidan, så var vänlig meddela webmastern, så tas den bort.

Webmaster